برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

دوربین عکاسی کانن Canon EOS 5DS R Body

نام تجاری:
  • ۵۱ مگاپیکسل
  • اندازه حسگر Full Frame
  • حساسیت ۶۴۰۰-۱۰۰ قابل گسترش تا ۱۲۸۰۰
  • 61 نقطه فوکوس
  • سرعت عکاسی پیاپی 5 فریم در ثانیه
  • فیلمبرداری Full HD با سرعت 30 فریم در ثانیه
  • اندازه مانیتور 3.2 اینچ
  • ورودی میکروفن
  • لغو تاثیر فیلتر LowPass جهت افزایش شارپنس
مرجع:
دوست داشتن0
افزودن به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
توضیحات

نقد و بررسی تخصصی دوربین کانن EOS 5DS R DSLR

دوربین 5DS R کانن با رزولوشن شگفت انگیز

دوربین کانن EOS 5DS R DSLR، نوع دیگری از مدل 5DS کانن محسوب می‌شود که حسگر جدید آن دارای فیلتر تصحیح فرکانس با رندر خنثی است. این حسگر قدرت تفکیک بالایی دارد. دوربین کانن 5DS R و 5DS دوربین‌هایی کاملا مشابه با یک تفاوت ویژه هستند. دوربین کانن 5DS R فیلتر Low Pass ندارد؛ بنابراین عکس‌های آن اندکی شارپ‌تر و واضح‌تر از عکس‌های 5DS می باشند. برای خرید دوربین 5DS R کانن می توانید به فهرست محصولات دوربین های عکاسی DSLR فروشگاه اینترنتی لنزیوم مراجعه کنید. لنزیوم بزرگترین فروشگاه تخصصی لنز و دوربین های عکاسی است که می تواند تجربه یک خرید حرفه ای با بهترین قیمت را برای شما فراهم کند.

حسگر 50.6 مگاپیکسلی بدون تاثیر این فیلتر نیز آن می‌تواند به رزولوشن بالاتری برسد و جزئیات ظریف‌تری را نمایش دهد. یکی از معایب احتمالی آن، این است که لغو کردن این قابلیت باعث می‌شود احتمال ایجاد الگوی مویر و دیگر تغییرات مصنوعی رنگ افزایش یابد. این دوربین بیشتر برای کسانی مناسب است، که به دنبال حسگری با بیشترین رزولوشن هستند و می‌خواهند تغییرات مصنوعی رنگ را چه در دوربین و چه در نرم افزارهای ویرایش عکس، کنترل کنند. این دوربین با 5D Mark III هم خانواده بوده و به تعبیری برادر کوچکتر آن محسوب می شود. قابلیت تحسین برانگیز 5D Mark III، برای این دوربین فناوری و پیشرفت‌های چشمگیری را با خود به ارمغان آورده که باعث شده این دوربین پرچم دار دوربین‌های DSLR شود.

این دوربین با توجه به حسگر 50.6 مگاپیکسلی تمام فریمش، می‌تواند عکس‌هایی با رزولوشن بسیار بالا بگیرد؛ عکس‌هایی که برای چاپ در مقیاس بزرگ و برش خلاقانه و گسترده مناسب هستند. به کمک پردازشگر تصویر 6 Dual DIGIC می‌توان این حجم زیاد از اطلاعات را مدیریت کرده و به بیشترین سرعت پردازش با بهترین کیفیت تصویر رسید. دوربین 5DS R دارای قابلیت‌های ویدیویی پیشرفته از جمله فیلم‌برداری باکیفیت HD 1080p و 30fps است. همچنین حسگر مشبک و پرتراکم 61 نقطه‌ای با فوکوس خودکار، همراه با 41 نقطه با نوع متقاطع می‌تواند مکان فوکوس خودکار را به دقت تعیین کند.

امکانات و تنظیمات عکاسی

دوربین کانن EOS 5DS R DSLR از قابلیت Time Lapse نیز پشتیبانی می‌کند؛ به گونه‌ای که در فواصل زمانی مشخص تصاویر ساکنی را می‌گیرد و آن‌ها را به یک فیلم full HD تبدیل می‌کند. این دوربین با کمک سیستم تشخیص منظره‌ی EOS با حسگر اندازه گیری 150,000 پیکسلی RGB+IR، می‌تواند به دقت نورگیری کند و رنگ را اندازه گیری نماید. همچنین سیستم ردیابی و رزولوشن هوشمند کانن (iTR) با استفاده از اطلاعات حاصل از حسگر اندازه گیری، عملکرد فوکوس خودکار را بهبود می‌بخشد. تصویربرداری برشی در 1.3 برابر و 1.6 برابر باعث می‌شود که اندازه‌ی فایل‌های تصویری ایجاد شده و انتخاب لنزها منعطف‌تر شوند. همچنین فاصله سنج و زمان سنج حبابی به کار رفته در دوربین باعث می‌شود گزینه‌های خلاقانه‌ی شما افزایش یابد.

یک مکانیزم کنترل آینه‌ای پیشرفته، شاتر را با تأخیر زمانی رها می کند که باعث می شود، لرزش دوربین را کنترل ‌کند و تاری تصویر را کاهش دهد. این دوربین با کمک قابلیت ضد چشمک زدن نور با منابع نوری چشمک زن مقابله و به صورت مداوم طی تصویربرداری‌های مختلف نورگیری می‌کند. دوربین 5DS R برخلاف حجم زیاد فایل‌ها همچنان می‌تواند تا نرخ تصویربرداری 5 فریم بر ثانیه را فراهم کند.

حسگر CMOS تمام فریم 50.6 مگاپیکسلی

با کمک حسگر CMOS تمام فریم 50.6 مگاپیکسلی جدید می‌توان تصاویری با رزولوشن بسیار بالا را ایجاد کرد؛ به گونه‌ای که این تصاویر برای چاپ مقیاس‌های بزرگ و گسترده و برش خلاقانه مناسب باشند. در همین حال با کمک 2 پردازشگر تصویر 6 DIGIC می‌توان به بهترین کیفیت تصویر و بیشترین سرعت پردازش رسید. این دوربین محدوده ایزو ۵۰ تا ۱۲۸۰۰را پوشش می دهد. با تصویربرداری پیوسته تا حداکثر 5 فریم بر ثانیه می‌توان از موقعیت‌های پرسرعت با رزولوشن کامل تصویربرداری کرد. این دوربین اثر فیلتر تصحیح فرکانس را حذف می کند. با لغو اثر این فیلتر می‌توان تا بیشترین حد ممکن از حسگر 50.6 مگاپیکسلی استفاده کرد، جزئیات بیشتری را نمایش داد و حتی نسبت به دوربین‌های 5DS تصاویری با رزولوشن بالاتر را ثبت کرد.

با توجه به توان حسگر دوربین در ثبت تصاویر با رزولوشن بالا، این دوربین از سبک جدیدی با نام «حالت جزئیات ریز» برای تصاویر خود استفاده می‌کند. جزئیات ریز زیر تنظیمات وضوح تصویر، نرمی و حد آستانه را بر روی کمترین مقدار می گذارد؛ همچنین با کم کردن کنتراست، گوشه‌ها، الگوها و یا بافت‌های ریز را بزرگنمایی می‌کند. با اولویت دهی به جزئیات کوچک در تصویر می‌توان به انتقال تدریجی بهتر، بافت‌های دقیق‌تر و گوشه‌های ریزتری رسید تا بتوان تصاویر هموارتر و پرداخته تری را ثبت کرد.

حسگر اندازه گیری 150000 پیکسلی RGB+IR

دوربین کانن EOS 5DS R DSLR با سیستم تحلیل صحنه‌ی هوشمند iSA ای که دارد، از یک حسگر نوری RGB+IR مستقل بهره می‌برد. رزولوشن این حسگر تقریباً برابر با 150000 پیکسل است. این حسگر امکان شناسایی و ردیابی هوشمند (iTR AF) را فعال می‌کند. این سیستم سوژه‌ها را شناسایی و سپس ردیابی می‌کند؛ سپس به صورت خودکار نقطه‌ی فوکوس خودکار را به گونه‌ای تغییر می‌دهد که کار ردیابی سوژه به بهترین شکل انجام شود. این الگوریتم ردیابی به گونه‌ای طراحی شده که بتواند چهره و رنگ‌ها را تشخیص دهد. این سیستم اساس سیستم فوکوس خودکار این دوربین را تشکیل می‌دهد.

اتوفوکوس 61 نقطه‌ای دوربین 5DS R کانن

یکی از ویژگی‌های مهمی که 5DS R را متمایز می‌سازد، تعداد نقاط فوکوس آن می باشد. این دوربین برای فوکوس خودکار دقیق و سریع همراه با عملکرد حرفه‌ای ردیابی، از یک سیستم فوکوس خودکار مشبک 61 نقطه‌ای با تراکم بالا بهره می‌برد؛ این دوربین می‌تواند به صورت همزمان روی 61 نقطه از تصویر فوکوس کند. در کنار این سیستم حداکثر 41 نقطه‌ی فوکوس خودکار از نوع متقاطع استفاده شده است. سیستم فوکوس خودکار نسبت به تغییر ایجاد شده در ترکیب بندی حساس است که به منظور تضمین فوکوس خودکار واضح و مداوم به سرعت اصلاحات لازم را انجام می‌دهد.

حسگر جدید RGB+IR AF (با حدود 150 هزار پیکسل) حرکت سوژه را زیر نظر می‌گیرد و سیستم شناسایی و ردیابی هوشمند iTR، نقطه‌ی فعال فوکوس خودکار را با حرکت سوژه هماهنگ می‌کند. به این صورت دقت فوکوس خودکار تضمین می‌شود. این دوربین به کمک حالت‌های کانونی تخصیص داده شده به خصوصیات محیط تصویربرداری، در حد و اندازه‌ی حسگر 50.6 خود سطحی از دقت فوکوس را عملی می‌کند.

مکانیزم کنترل آینه‌ای پیشرفته

لرزش دوربین که ناشی از ضربه‌ی یک آینه‌ی SLR است می‌تواند منجر به تار شدن تصویر شود. در صورتی که با حسگرهای با رزولوشن بالا مانند حسگر به کار رفته در این دوربین کار کنید، این اثر خود را بیشتر نمایان می‌کند. جهت جلوگیری از اثر مرسوم آینه‌های SLR فنر گردان، ویژگی جدیدی در این دوربین تعبیه شده است که می‌تواند لرزش این آینه‌ها را کنترل کند. آینه‌های این دوربین توسط فنر کنترل نمی‌شوند؛ بلکه این کار توسط بادامک‌ها و یک موتور کوچک انجام می‌شود. این سیستم اثر معمول آینه‌های دوربین را از بین می‌برد و تا حد زیادی ضربه و اثر آن بر تصویر را کاهش می‌دهد.

یکی از امکانات جدیدی که به راحتی در منوی دوربین قابل دسترسی است، Time Release Lag نام دارد. این قابلیت با افزایش زمان رها شدن شاتر، بیش از پیش از لرزش دوربین جلوگیری می‌کند. دلیل افزایش زمان رها شدگی شاتر در این سیستم این است که دوربین تا قبل از ایجاد ضربه توسط آینه‌ی دوربین، شروع به نورگیری نکند.

این دوربین قابلیت ضد چشمک زنی دارد که با کمک آن می تواند در شرایط نوری چرخه‌ای، نتایج دقیقی را ارائه کند. سرعت بالای شاتر در نورهای چشمک زن مانند نور فلورسنت می‌تواند باعث نورگیری نامنظم شود. این قابلیت فرکانس و فاز نور چشمک زن را شناسایی کرده و زمانی که سوژه نور مناسبی را از خود ساطع می‌کند، تصویر را در نزدیکی جایی که بیشترین نور را دارد، ثبت می‌کند.

تصویربرداری برشی 1/3 و 1/6 برابر

این دوربین برای تصویربرداری ساکن، انعطاف پذیری تصویربرداری برشی را افزایش و اثر تصویربرداری را به میزان 1/3 و 1/6 برابر گسترش می‌دهد. با توجه به رزولوشن 50.6 مگاپیکسلی، رزولوشن تصاویر برش خورده حفظ می‌شود. رزولوشن تصاویری که در بزرگنمایی 1/3 برابر ضبط می‌شوند (APS-H)، تقریباً برابر با 30/5 مگاپیکسل (6768*4512) با فرمت JPEG بزرگ/ریز است. این مقدار برای بزرگنمایی 1/6 برابر (APS-C) تقریباً به 19.6 مگاپیکسل (5424*3616) با همان فرمت می‌رسد. قابلیت برش تصویر که کاربرد ویژه‌ای در گسترش دامنه‌ی لنزهای تله فوتو دارد، می‌تواند ردیابی سوژه را در حالی که تقریباً کل فریم توسط نقاط فوکوس خودکار پوشیده شده است، بهبود بخشد.

برش تصویر را می‌توان در viewfinder به صورت پوشانده شده و یا ماسک دار نمایش داد؛ به گونه‌ای که خط ترسیم شده محدوده‌ی برش خورده را نمایش می‌دهد. عکس در حالت تصویربرداری زنده با انتخاب افکت مورد نظر برش می‌خورد. نسبت تصاویری که می‌توان در این دوربین برای تصویر در نظر گرفت، برابر با 1:1، 4:3 و 16:9 است. این نسبت‌ها مازاد بر نسبت پیش فرض 3:2 موجود هستند.

فیلم‌برداری Full HD دوربین 5DS R کانن

این دوربین از قابلیت‌های تصویربرداری full HD 1080 پیکسل و 30 فریم بر ثانیه، همچنین فیلم‌برداری به صورت Time Lapse پشتیبانی می‌کند. طی این قابلیت تصاویر ساکن در فواصل مشخص ضبط و در یک فایل ویدئویی full HD ترکیب می‌شوند. علاوه بر رزولوشن HD و VGA از نرخ فریم‌های متعدد و متراکم سازی های ALL-I و IPB پشتیبانی می‌شود. از تصاویر ساکن می‌توان طی فیلم‌برداری عکس گرفت. همچنین یک جک برای میکروفن خارجی نیز لحاظ شده است.

زمان سنج حبابی

این دوربین می‌تواند بدون نیاز به کنترل از راه دور به مدت طولانی به نورگیری بپردازد و تصویربرداری از گذر زمان با نقطه‌ی ثابت را فراهم کند. تایمر فاصله‌ای در فواصل زمانی از پیش انتخاب شده از 1 تا 99 بار تصویربرداری می‌کند (از 1 ثانیه تا 99 ساعت و 59 دقیقه و 59 ثانیه یا به صورت نامحدود). این قابلیت می‌تواند در فیلم برداری از باز شدن گل‌ها یا حرکت ابرها کاربرد ویژه‌ای داشته باشد. تصاویر ضبط شده‌ را می‌توان حتی جمع آوری کرد و به صورت یک فیلم HD ذخیره نمود. زمان سنج حبابی این دوربین، شاتر را به مدت معینی باز نگه می‌دارد؛ این حالت برای تصویربرداری در شب، تصویربرداری از جریان ترافیک در گوشه‌ای از خیابان و یا هر موقعیت دیگری که نیاز به تصویربرداری طولانی مدت داشته باشد، کاربرد دارد.

طراحی بدنه و اتصالات دوربین 5DS R کانن

این دوربین علاوه بر دید واضحی که دارد، از یک صفحه نمایش LCD شفاف اضافه بهره می‌برد که اطلاعات محیط را نشان داده و نقاط کانونی و خطوط شبکه‌ای را با قابلیت شخصی سازی نمایش می‌دهد. دوربین کانن EOS 5DS R DSLR با کمک صفحه نمایش 3/2 اینچی ClearView II می‌تواند با رزولوشن 1/40 میلیون نقطه با زاویه‌ی دید 170 درجه را فراهم کند. مواد دارای شفافیت بالا و روکش چند لایه‌ای به ویژه در زمان فیلم‌برداری باعث می‌شوند انعکاس در مناظر روشن از بین برود.

دوربین 5DS R که دوربین چند وجهی و مقاوم برای کاربردهای پیشرفته است؛ با این حال ابعاد آن با ابعاد 5D Mark III مطابقت دارند. این دوربین با آلیاژ منیزیم در برابر ضربه مقاوم است. عناصر و ورودی‌های آن شامل یک ترمینال کامپیوتری، ورودی سه پینی، یک جک خارجی میکروفن، خروجی HDMI و درگاه USB 3.0 می‌شود. صفحه‌ی پایه و سوکت سه پایه نیز به گونه‌ای تقویت شده‌اند تا بتوانند در برابر لرزش مقاوم باشند و اتصال امن به سیستم‌های پشتیبانی را تضمین کنند. همچنین شیارهای دوگانه‌ای برای پشتیبانی از کارت‌های حافظه‌ی SD و فلش کامپکت تعبیه شده‌اند. با کمک سیستم کنترل سریع که قابلیت شخصی سازی دارد، می‌توانید به راحتی بین تنظیمات و کارکردهای پرکاربرد جا به جا شوید.

صفحه‌ی نمایش

این صفحه‌ی نمایش دارای 1/040/000 نقطه با ساختار ضد انعکاس بوده که جهت نمایش واضح و روشن همه‌ی موقعیت‌های تصویربرداری از فناوری ClearView بهره می‌برد. این قابلیت برای بازبینی صحنه‌ها و تصاویر همچنین برای تصویربرداری در حالت زنده مناسب است. در حالت تصویربرداری زنده، خطوط شبکه را می‌توان در 9 یا 24 بخش یا 9 بخش همراه با خطوط قطری نمایش داد؛ همان کاری که سطح الکترونیک نیز می‌تواند انجام دهد.

دوربین کانن EOS 5DS R DSLR جهت بازبینی تصویر برای بزرگنمایی و کوچک نمایی تصویر (تا 1/6 برابر) دارای دکمه‌های Magnify و Reduce است؛ برای انجام این کار تنها کافی است این دکمه را فشار دهید و صفحه‌ی مدرج اصلی (Main Dial) را بچرخانید. تصاویر را می‌توان به صورت تکی یا دسته‌ای به سرعت پاک یا قفل کرد. اسلایدشوها را می‌توان با استفاده از برخی از تصاویر یا کل آن‌ها ایجاد کرد و آن‌ها را بر اساس تاریخ، پوشه، فیلم‌ها، تصاویر ساکن یا نمره مرتب کرد. هر زمان که نیاز شد، می‌توان به راهنمای ساده و واضح ارائه شده در منوی دوربین مراجعه کرد و اطلاعات مورد نیاز را به دست آورد.

Viewfinder II هوشمند

با کمک این قابلیت می‌توان تنها با استفاده از viewfinder به راحتی تصویربرداری کرد، تنظیمات و حالت‌های تصویربرداری را تغییر داد و آن‌ها را تأیید کرد. viewfinder با نمایش تقریباً 100% ترکیب بندی می‌تواند تنظیماتی مانند حالت تصویربرداری، سطح نورگیری، توازن نور سفید، حالت رانندگی، عملیات فوکوس خودکار، حالت اندازه گیری، فرمت فیلم‌برداری، سطح الکترونیک و غیره را نمایش دهد. همچنین از طریق رابط کاربری ساده‌ی دوربین می‌توان چندین نما را شخصی سازی کرد.

جزئیات محصول

مشخصات

رزولوشن
5792 × 8688
ابعاد
76×116×152 میلیمتر
اتصال HDMI
Mini - HDMI
اتصال USB
USB 3.0
اتصال میکروفن
دارد
اتصال هدفون
ندارد
ارتباط بیسیم
802.11b/g/n + NFC
اندازه حسگر
Full Frame 36X 24 میلیمتر
اندازه مانیتور
3.2 اینچ
بزرگنمایی منظره یاب
0.71 برابر
بلندگو
مونو
بیشینه(حداکثر) سرعت شاتر
1/8000 ثانیه
تاریخ عرضه کالا
2015 - 02 - 06 00:00:00
تایمر اتوماتیک
2 ثانیه, 10 ثانیه
تراز سفیدی
8 حالت و تنظیم دستی
تعداد عکس با یکبار شارژ
700 عکس
تعداد فریم در ثانیه
5 فریم در ثانیه
تعداد نقاط وضوح یابی (فوکوس)
61
تعداد پردازشگر
2
تعداد پیکسل های صفحه نمایش
1040000
توضیحات حساسیت
قابل گسترش تا 12800 - 50 ISO
جبران نوردهی
از - 5 تا +5 در گام 1/3 و 1/2
حالات نورسنجی
چندگانه, قسمتی, مرکزگرا, نقطه ای
حالتهای وضوح یاب (فوکوس) خودکار
انتخاب تک نقطه, پیوسته, تشخیص چهره, تشخیص فاز, تشخیص کنتراست, تعقیبی, تکی, چندناحیه, مرکزی, مشاهده مستقیم
دامنه حساسیت
100 - 6400 ISO
رزولوشن تصویربرداری
Full HD, HD, SD
رنگ
مشکی
سرعت تصویربرداری
24, 25, 30, 50, 60
سطوح کیفیت JPEG
FINE, NORMAL
سطوح کیفیت RAW
M - RAW, RAW, S - RAW
شرکت سازنده
Canon
ضد نفوذ
بله
فرمت تصویربرداری
H.264
فلاش داخلی
ندارد
فیلتر Lowpass
دارد
قابلیت لمسی
ندارد
محدوده تاثیر فلاش
ندارد
مدل باتری
LP - E6
میکروفن
مونو
نسبت ابعاد عکس
16:9, 3:2
نصب فلاش خارجی
بله
نصب لنز
EF
نوع باتری
لیتیوم - یون
نوع حسگر
CMOS
نوع لرزشگیر
X
نوع مانیتور
TFT - LCD
نوع منظره‌یاب
اپتیکال (منشور پنج وجهی)
نوع کارت حافظه
SD, SDHC, SDXC
وضعیت مانیتور
ثابت
پردازشگر
Dual DIGIC 6
پوشش منظره‌یاب
100 درصد
پیکسل‌های موثر
51 مگاپیکسل
کل پیکسل‌ها
53 مگاپیکسل
کمینه(حداقل) سرعت شاتر
30 ثانیه
گارانتی
گارانتی ایده آل
نظرات
بدون نظر

فهرست

تنظیمات

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از آیتم‌های دوست داشتنی ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم