برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

دوربین عکاسی کانن Canon EOS 6D Body

نام تجاری:
 • 20 مگاپیکسل
 • اندازه حسگر Full Frame
 • حساسیت 25600-100 قابل گسترش تا 102400-50
 • 11 نقطه فوکوس
 • سرعت عکاسی پیاپی 4.5 فریم در ثانیه
 • فیلمبرداری Full HD با سرعت 30 فریم در ثانیه
 • اندازه مانیتور 3 اینچ
 • ورودی میکروفن
 • ارتباط  WiFi
مرجع:
دوست داشتن0
افزودن به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
توضیحات

نقد و بررسی تخصصی دوربین کانن EOS 6D DSLR

دوربین کانن EOS 6D DSLR یک دوربین مجهز به لنز 20.2 مگاپیکسلی با فریم کامل بوده که تصاویر کاملاً با کیفیت و جزئیات دقیقی از صحنه‌ها را فراهم می‌سازد. در عین حال طراحی و ویژگی‌های آن قدرت سازگاری و سادگی استفاده‌ی قابل ملاحظه‌ای را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. 6D در حقیقت یک 5D کوچک شده با قیمت ارزان است که در سال 2012 عرضه شد؛ این سری فول فریم ها تحولی در ساخت مدل های اقتصادی فول فریم محسوب می شود. برای خرید دوربین 6D کانن می توانید به فهرست محصولات دوربین های عکاسی DSLR فروشگاه اینترنتی لنزیوم مراجعه کنید. خرید انواع دوربین های عکاسی حرفه ای از فروشگاه اینترنتی لنزیوم، بهترین مرجع تخصصی لنز و دوربین های عکاسی حرفه ای، با یک سقارش اینترنتی ساده انجام میگیرد.

سنسور فریم کامل این دوربین در کنار پردازنده‌ی تصویر قدرتمند سری +DIGIC 5 و مبدل A/D چهارده بیتی از قدرت بازیابی تصاویر شفاف با دقت افزایش یافته‌ای تا حداکثر 102400 ISO برخوردار خواهد بود. واحد پردازشی امکان پیاده سازی تکنیک‌های هوشمند کاهش نویز و ثبت تصاویر ساکن پیوسته تا نرخ 4.5 فریم در ثانیه با رزولوشن کامل را فراهم می‌نماید.

دوربین 6D از سیستم اتوفوکوس (تمرکز خودکار) 11 نقطه‌ای برای دستیابی به تمرکز دقیق فارغ از وضعیت تصویربرداری بهره برده که با اعمال سیستم متمرکز متقاطع متقابل برای ایجاد حساسیت در نور کم بهینه سازی بیشتری را حاصل می‌نماید. سنسور فاصله سنج 63 ناحیه ای با لایه بندی دوگانه از مزایای این سیستم اتوفوکوس در خلال تصویربرداری نامساعد سود می‌برد. در این سیستم مقادیر رنگ و روشنایی موجود در صحنه تحلیل و تنظیمات دقیق تصویر برداری تعیین می‌شوند.

ثبت ویدئوهای فول HD در فرمت فشرده سازی IPB یا فریم I کامل امکان پذیر است که دقت حاصله در سطح 1080p/30 می‌باشد. همچنین کد استاندارد H264/MPEG 4 AVC نیز مورد پشتیبانی قرار می‌گیرد. در خلال ثبت ویدئوهای HD امکان برخورداری از کنترل دستی کامل نسبت به رنگ تصویر و نویزهای مربوطه وجود خواهد داشت. بنابراین تنظیمات ظاهری نهایی قطعه‌ی ویدئویی به شکل کامل تحت کنترل شماست.

سایر امکانات دوربین 6D کانن

ویژگی‌های وای فای و GPS گنجانده شده در دوربین 6D کانن ارتباط پذیری بیشتری را برای آن در پی خواهند داشت. قابلیت وای فای داخلی امکان کنترل از راه دور را برای سیستم های ios و اندروید در صورت استفاده از برنامه‌ی کنترل از راه دور شرکت کانن فراهم می‌نماید. همچنین مسیر ارتباطی تصویری کانن امکان اشتراک گذاری فوری تصاویر روی تلفن همراه را ممکن می‌کند. گیرنده‌ی GPS به شکل خودکار داده‌های مکانی را ثبت و در فراداده ‌های تصاویر ذخیره می‌نماید. در این حالت امکان برچسب گذاری مکانی روی عکس‌ها و نقشه های تهیه شده به وجود خواهد آمد.

دوربین کانن EOS 6D DSLR حاوی ضریب فرم کوچکتری در مقایسه با سایر DSLR های فریم کامل بوده با این وجود همچنان مانیتور LCD ،TFT به اندازه‌ی 3 اینچ با رزولوشن 1040k در آن بکار رفته است. بازپخش و مرور شفاف تصاویر از طریق این صفحه نمایش امکان پذیر است. بدنه ای از جنس آلیاژ آلومینیوم و پلی کربنات در قسمت شاسی و پوسته‌ی منیزیمی پلی کربناتی برای ایجاد مقاومت بیشتر در عین حفظ سبک وزنی بکار رفته است.

سنسور 20.2 مگاپیکسلی با پردازنده‌ی تصویر +DIGIC5

سنسور 20.2 مگاپیکسلی CMOS با فریم بزرگ و کامل کیفیت عکس فوق العاده ای را ایجاد می‌نماید. ویژگی‌هایی همچون پُررنگ بودن، جزئیات و رنگ‌ها به خوبی در این سنسور مدنظر قرار می‌گیرند. سنسور بزرگ با توجه به افزایش اطلاعات و جزئیات از قدرت تولید عمق بصری بیشتر و گرادیان‌های هموارتر و گذار روندها/نواحی تصویر برخوردار است. علاوه بر این سنسور بزرگتر آزادی بیشتری را برای کنترل صفحه‌ی فوکوس و اعمال تکنیک‌های اختصاصی/گزینشی فوکوس فراهم می‌سازد.

این سنسور به واسطه ی اندازه‌ی پیکسل 6.55 میکرومتر مربعی، قادر به تولید تصاویری با حداکثر رزولوشن 5472*3648 پیکسل است. نور دریافتی و نسبت سیگنال به نویز آن نیز با افزایش روبرو شده است. این ساختار پیکسلی در همکاری تنگاتنگ با پردازشگر تصویری +DIGIC5 و مبدل آنالوگ/ دیجیتال 14 بیتی قرار داشته و حساسیت پایه در حد ISO 100-25600 را فراهم ساخته که امکان توسعه‌ی آن به ISO 50-102400 نیز وجود دارد.

پردازنده‌ی +DIGIC5 علاوه بر ایجاد حساسیت مناسب به نور کم ، سرعت و توانایی مطلوبی را در اختیار 6D قرار داده و با بهره گیری از مبدل آنالوگ/ دیجیتال 4 کاناله دوگانه و مدارات پردازشي پیشرفته ی نصب شده روی دستگاه تبدیل تصاویر به فرمت‌های خام RAW و JPEG را ممکن می‌سازد. در این حالت حداکثر نرخ عکس برداری متناوب 4.5 فریم در ثانیه با رزولوشن کامل حاصل شده و برای ISO های بالاتر کاهش نویز بیشتری را در پی دارد. پردازنده‌ی +DIGIC 5 افت کیفیت تصویر را در هر دو مود تصویر برداری ساکن-متحرک جبران می­ کند.

سیستم اتوفوکوس 11 نقطه‌ای

دوربین کانن EOS 6D DSLR از سیستم اتوفوکوس 11 نقطه‌ای بهره برده که امکان فوکوس سریع و دقیق فارغ از موضوع در دست عکاسی یا حالت تصویر برداری را فراهم می‌کند. این نقاط 11 تایی حتی پوشش کل فریم را فراهم ساخته و نقطه‌ی متقاطع مرکزی با حساسیت EV -3 فوکوس دقیق‌تر و بهینه‌تر در نور کم را ممکن می‌کند. اتوفوکوس یک شاته، اتوفوکوس servo AI (با هوش مصنوعی) و اتوفوکوس با فوکوس AI با توجه به نیازهای عکاسی در دسترس بوده و حالت servo AI با توجه به ردگیری فوکوس، افزایش حساسیت، کاهش شتاب و تنظیم اولویت‌های اول-دوم تصویر قابل شخصی سازی است. می‌توان داده ‌های لنز را وارد دوربین کرده و تحت شخصی سازی قرار داد تا فوکوس بهینه‌تری در هنگام کار با لنزهای تصویربرداری از راه دور یا زاویه‌ی گسترده فراهم شود.

به منظور ایجاد فوکوس بسیار دقیق، 6D از نمایاب 5 منشوری شفاف و بزرگ با نقطه‌ی چشمی 21 میلی متری و پوشش 97 درصدی فریم بهره برده که مشاهده‌ی شفاف صحنه را امکان پذیر می‌کند. این سیستم مزایای فراوانی را برای توانایی‌های فوکوس و دستی و ترکیب تصاویر در نور کم به دنبال خواهد داشت.

سنسور فاصله سنج Ifcl

یک سیستم فاصله سنج هوشمند در کنار سیستم اتوفوکوس عمل نموده و داده‌های فوکوس، رنگ، شدت نور صحنه را به کمک تنظیمات دقیق‌تر مستقلاً تحلیل می‌نماید. سیستم 63 ناحیه‌ای، کل ناحیه‌ی تصویر را با جزئیات کامل پوشش داده و طراحی دولایه حساسیت بیشتری را برای طول موج‌های مختلف نوری در پی دارد.

لایه‌های دوگانه به کانال قرمز/سبز و آبی/سبز تقسیم شده که بایاس حساسیت نور قرمز ذاتاً موجود در سنسورهای الکترونیکی را برطرف می‌نماید. مجموعه الگوریتم هایی برای ترکیب داده‌های دریافتی از هر دو لایه بکار می‌روند. در این حالت تصویر برداری حاصله فاقد از شرایط عکاسی به شدت دقیق خواهد بود. این سیستم فاصله سنجی از روش‌های فاصله سنجی ارزیابی گونه، وزن دهی شده به مرکز و نقطه‌ای برای تعیین شرایط عکس برداری استفاده کرده و جبران 5+/- ev را برای تغییرات بیشتر در تنظیمات اولیه ممکن می‌سازد.

تصویربرداری فول HD

تصویربرداری فول HD در فرمت‌های مختلفی همچون 480p/60,720p/60 ,24p ,25p ,50p ,1080p/30 مورد پشتیبانی قرار می‌گیرد. در خلال ثبت ویدئو، پارتیشن فایل 4 گیگابایتی به منظور حصول زمان‌های تصویربرداری پیوسته و طولانی‌تر تا 25 دقیقه و 59 ثانیه بکار می‌رود. تمامی فشرده سازی های فریم نیازمند کارت حافظه‌ی UHS-I و IPB به همراه کد H264/MPEG-4 AVC  پشتیبانی قرار می‌شوند. گنجاندن کد زمانی در خلال ثبت از چند دوربین برای ایجاد سهولت بیشتر امکان پذیر است.

توانایی تنظیم دستی شرایط تصویربرداری و سطوح صوتی به ارتقای هر چه بیشتر کیفیت تصویر برداری ویدیویی برای متغیرهای سرعت شاتر و قطعات/متعلقات دوربین امکان پذیر بوده و وضعیت صوتی به کمک سیستم کنترل حجم 64 سطحی کنترل می‌شود. علاوه بر این یک میکروفون استریوی خارجی نیز از طریق ترمینال فیش 3.5 میلی متری متصل می‌شود. پردازنده‌ی +DIGIC5 زمان‌های پاسخگویی ویدئو را به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش داده و آرتیفکت‌ها یا اختلالات رنگ، انحراف، مویر را حذف کرده و توانایی ثبت با حساسیت تا حداکثر ISO 25600 در مود H را دارد.

وای فای و GPS داخلی

توانایی‌های وای فای و GPS داخلی ارتباطی کارآمد را نسبت به سایر دستگاه‌ها فراهم می‌نمایند. توانایی اشتراک فوری تصویر از دوربین و تگ گذاری جغرافیایی عکس‌ها از آن جمله می‌باشند. شرایط تصویر برداری به کمک برنامه‌ی EOS REMOTE اختصاصی کانن از طریق گوشی هوشمند و از راه دور قابل کنترل هستند. تغییرات شرایط تصویر برداری و دوربین از راه دور به کمک این برنامه امکان پذیر می‌باشد. امکان مرور تصاویر دوربین روی دستگاه هوشمند و انتقال بی سیم فایل‌ها نیز در این دوربین گنجانده شده است . سیستم سازگاری DLNA (اتحاد شبکه زندگی دیجیتال) مورد پشتیبانی بوده که امکان اشتراک تصاویر از دوربین 6D با سایر دستگاه‌های خانگی همچون تلویزیون HD، تبلت و سایر دوربین‌های کانن با قابلیت وای فای را فراهم می‌کند. شما می‌توانید تصاویر ثابت را مستقیماً روی پایانه/گیت وی تصویر کانون آپلود کرده که در این وضعیت به راحتی تصاویر را با شبکه‌های اجتماعی بدون استفاده از رایانه به اشتراک خواهید گذاشت.

گیرنده‌ی GPS عملکرد مشابهی را دنبال نموده و از قدرت ثبت داده‌های محلی (طول جغرافیایی، عرض جغرافیایی، ارتفاع، زمان هماهنگ جهانی) به عنوان داده‌های EXIF برخوردار بوده که این اطلاعات در مرحله‌ی بعدی در فایل‌های تصویری گنجانده می‌شوند. این ویژگی امکان ردگیری محل ثبت تصاویر و تعیین مسیر دقیق سفر را ممکن می‌سازد.

طراحی بهینه دوربین 6D کانن

دوربین کانن EOS 6D DSLR دارای یک سنسور فریم کامل بوده که در داخل بدنه‌ای فشرده قرار گرفته است و تحرک پذیری  بیشتری را بدون قربانی کردن کیفیت تصویر بدنبال خواهد داشت. بدنه از جنس آلیاژ آلومینیوم و شاسی پلی کربناتی بوده و ترکیب منیزیم و پلی کربنات برای مقاوم سازی بیشتر در سطح خارجی اعمال شده‌اند. شاتر از نرخ حداکثر 100 هزار چرخه برخوردار است.

یک سیستم پاکسازی ادغام شده امکان حذف گردوغبار داخلی را فراهم ساخته که همین ویژگی طراحی بهینه‌تری را حاصل می‌نماید. به منظور غلبه بر اثر منفی گرد و غبار در داخل بدنه ، فیلتر شیشه‌ای به وسیله ی ارتعاش اولتراسونیک تمیز شده و ذرات گردوغبار بوسیله ی جاذب جذب می‌شوند. این واحد کاملاً در برابر آلودگی‌های خارجی حفاظت شده می‌باشد. همچنین فیلتر پایین گذر نوری حاوی پوشش فلوئوری ضد گردوغباری بوده که سهولت بیشتری را برای حذف ذرات گرد و غبار بزرگتر در پی خواهد داشت.

LCD سه اینچی با نمای شفاف

مانیتور LCD از نوع TFT و اندازه‌ی 3 اینچ بوده که تصاویر با کیفیتی با دقت 1040000 نقطه‌ای را فراهم می‌سازد. پوشش آن از نوع غیر انعکاسی است. بنابراین حتی در شرایط نوری بسیار بد (نور زیاد) تصاویر شفاف و دقیقی مشاهده شده و تمامی تصاویر و ویدئوها با جزئیات و محتوای مناسب نمایش داده می‌شوند. این صفحه‌ی نمایش شامل زاویه‌ی مشاهده‌ی حداکثر 160 درجه برای مرور از سمت جانبی-پایینی می‌باشد.

در هنگام استفاده توامان از صفحه‌ی نمایش و حالت نمایش زنده ، یک نمایشگر کوچکتر روی تصویر اصلی اعمال می‌شود. حالت نمایش زنده مرور بلادرنگ تصویر را ممکن ساخته و در عین حال خطوط شبکه مانندی را برای کمک به ترکیب روی صفحه قرار می‌دهد. سطح الکترونیکی داخلی برای حفظ افق‌ها یا قرار دادن خطوط موازی روی صحنه بکار می‌رود. در حالت نمایش زنده امکان بزرگنمایی و مسیریابی وجود دارد. همچنین خطوط شبکه برای کنترل دقیقه/زمان و دقت بالاتر هماهنگ سازی تصاویر تعبیه شده است.

قابلیت HDR و تصویر برداری ترکیبی

حالت کار HDR (محدوده دینامیک بالا) وجود داشته و امکان ایجاد تصاویر HDR در داخل دوربین را فراهم می‌سازد. در واقع در زمان صرف شده برای برهم نهی دستی تصاویر پس از عکاسی صرفه جویی می‌شود.در این حالت تصاویر محدودی (داخل پرانتز) از روی یک تصویر بکار رفته که به شکل خودکار در یک فریم ادغام شده که از ایجاد هایلایت های نامناسب یا سایه‌های محصور شده و محدوده‌ی تصویری میانی بیش از حد طولانی جلوگیری به عمل می‌آورد. این حالت برای تصویر برداری از صحنه‌هایی با کنتراست (تضاد) بسیار بالا مفید واقع می‌شود.

تصویر برداری چندتایی در داخل دوربین امکان پذیر بوده و حداکثر 9 تصویر به کمک دو تنظیمات کنترلی جداگانه در یک فایل ادغام می‌شوند. در حالت افزایشی، این عمل عمدتاً مشابهی قرار دادن چندین تصویر در یک ویدئو و لایه های مربوطه می‌باشد. اعمال اصلاحات جبرانی برای تصویر برداری چندتایی ضروری است. حالت میانگین تصویر را لایه‌بندی کرده و تصویر نهایی را به شکل خودکار جبران می‌نماید. در این حالت نویزهای زائد تصویر برطرف می‌شوند. تصاویر چندتایی در یکی از دو فرمت JPEG یا RAW ذخیره می‌شوند. تصاویر RAW موجود به منزله‌ی نقطه شروعی برای لایه‌بندی تصاویر بعدی تلقی شده که به شکل بلادرنگ روی LCD اعمال می‌شود.

حالت‌های تصویربرداری

حالت تصویربرداری خودکار هوشمند شامل مجموعه‌ای از فناوری‌های تصویربرداری خودکار کانن بوده که خروجی تصویر بهینه‌ای را فراهم می‌نمایند. حالت تصویربرداری خودکار، بهینه ساز خودکار نور، تعادل نور سفید خودکار، اتوفوکوس، تنظیم خودکار همگی برای تحلیل هوشمند صحنه و تولید تنظیمات هوشمندتر برای تصویربرداری دقیق صحنه بکار می‌رود.

حالت‌های تصویربرداری برای صحنه‌های خاص تجربه‌ی تصویربرداری را از طریق اعمال سیستم اصلاحات برای شرایط نوری نامناسب اصلاح می‌نمایند. حالت تصویر برداری دستی شب که بطور خودکار امکان دریافت 4 تصویر متوالی را ممکن می سازد. این حالت سرعت شاتر برای نگهداری در دست نیز در سطح مناسبی قرار داشته و لایه بندی در یک فریم واحد را ممکن می‌کند. در این وضعیت تصاویر در محیط‌های تاریک بدون نیاز به سه پایه یا پایدار کننده تهیه می‌شوند. سیستم کنترل نور پس زمینه‌ای HDR به همین شیوه عمل نموده و حالت‌های تصویربرداری در مقادیر مختلف را ذخیره می­کند. این سیستم تضمین کننده‌ی اعمال مقادیر هایلایت-سایه در تصویر تهیه شده می‌باشند. تصاویر تقویت شده/تضعیف شده با یکدیگر ترکیب شده و تصویر نهایی با محدوده‌ی دینامیک وسیع‌تری را فراهم می‌نمایند.

سایر ویژگی‌های دوربین 6D کانن
 • سازگار با کارت حافظه‌های SD ،SDHC ،SDXC ،UHS به شدت پرسرعت.
 • اصلاح نورهای جانبی، انحراف رنگ، اعوجاج تصویر و برنامه ریزی آن‌ها از طریق منویی با لنزهای EF مختلف، این داده‌های لنزی برای اصلاح خودکار ویژگی‌های هر لنز و تولید شفاف‌ترین تصاویر بکار می‌روند.
 • پردازش RAW در داخل دوربین و سایز دهی مجدد JPEG برای حذف ویژگی‌های زائد تصویر که بلافاصله در روش نمایشی مدنظر مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • بازپخش مقایسه‌ای که امکان مرور دو تصویر در کنار یکدیگر برای ادامه‌ی ویرایش روی LCD دوربین را ممکن می‌سازد.
 • عکس برداری بی صدا در حالت عکاسی با ارتعاش کم که صدای شاتر و آینه‌ی انعکاسی را حذف می‌نماید. در این وضعیت تصویربرداری با سهولت بیشتری صورت می‌گیرد.
جزئیات محصول

مشخصات

رزولوشن
5472×3648
ابعاد
71×111×145 میلیمتر
اتصال HDMI
Mini - HDMI
اتصال USB
USB 2.0
اتصال میکروفن
دارد
اتصال هدفون
ندارد
اتصال کنترل راه دور
با سیم, مادون‌قرمز
ارتباط بیسیم
Bluetooth, WiFi, NFC
اندازه حسگر
میلیمتر Full Frame 35.8 x 23.9
اندازه مانیتور
3 اینچ
بزرگنمایی منظره یاب
0.71 برابر
بلندگو
مونو
بیشینه(حداکثر) سرعت شاتر
1/4000 ثانیه
تاریخ عرضه کالا
2012 - 09 - 17
تایمر اتوماتیک
2 ثانیه, 10 ثانیه
تراز سفیدی
6 حالت و تنظیم دستی
تعداد عکس با یکبار شارژ
1090 عکس
تعداد فریم در ثانیه
4.5 فریم در ثانیه
تعداد نقاط وضوح یابی (فوکوس)
11
تعداد پردازشگر
1
تعداد پیکسل های صفحه نمایش
1040000
توضیحات حساسیت
قابل گسترش تا 102400 - 50 ISO
جبران نوردهی
از - 5 تا +5 در گام های 1/3 و 1/2
حالات نورسنجی
چندگانه, قسمتی, مرکزگرا, نقطه ای
حالتهای وضوح یاب (فوکوس) خودکار
انتخاب تک نقطه, پیوسته, تشخیص چهره, تشخیص فاز, تشخیص کنتراست, تکی, چندناحیه, مشاهده مستقیم
دامنه حساسیت
100 - 25600 ISO
رزولوشن تصویربرداری
Full HD, HD, SD
رنگ
مشکی
سرعت تصویربرداری
24, 25, 30, 50, 60
سطوح کیفیت JPEG
FINE, NORMAL
سطوح کیفیت RAW
M - RAW, RAW, S - RAW
شرکت سازنده
Canon
ضد نفوذ
بله
فرمت تصویربرداری
24, 25, 30, 50, 60
فلاش داخلی
ندارد
فیلتر Lowpass
دارد
قابلیت لمسی
ندارد
محدوده تاثیر فلاش
ندارد
مدل باتری
LP - E6
میکروفن
مونو
نسبت ابعاد عکس
3:2
نصب فلاش خارجی
بله
نصب لنز
EF
نوع باتری
لیتیوم - یون
نوع حسگر
CMOS
نوع لرزشگیر
X
نوع مانیتور
TFT - LCD
نوع منظره‌یاب
اپتیکال (منشور پنج وجهی)
نوع کارت حافظه
SD, SDHC, SDXC
وضعیت مانیتور
ثابت
پردازشگر
DIGIC 5+
پوشش منظره‌یاب
97 درصد
پیکسل‌های موثر
20 مگاپیکسل
کل پیکسل‌ها
21 مگاپیکسل
کمینه(حداقل) سرعت شاتر
30 ثانیه
گارانتی
گارانتی ایده آل
نظرات
بدون نظر

فهرست

تنظیمات

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از آیتم‌های دوست داشتنی ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم