برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

دوربین عکاسی نیکون D610 Body

نام تجاری:
 • 24 مگاپیکسل در قطع Full Frame
 •  حساسیت 6400-100 ISO قابل گسترش تا 25600-50
 • 39 نقطه فوکوس
 • سرعت عکاسی پیاپی 6 فریم در ثانیه
 • فیلمبرداری Full HD با سرعت 30 فریم در ثانیه
 • اندازه مانیتور 3.2 اینچ
 • ورودی میکروفن و خروجی هدفون
 • دو محفظه کارت حافظه SD
مرجع:
دوست داشتن0
افزودن به مقایسه0
افزودن به فهرست علاقه‌مندی‌ها
توضیحات

دوربین Nikon D610 با سنسور فول فریم قدرتمند

دوربین نیکون D610 DSLR یک دوربین فول فریم بوده، فرمت FX دارد و مجهز به سنسور 24.3 مگاپیکسلی CMOS می باشد. این نسخه به روز شده ی D600 نیکون، از سری دوربین های سایز متوسط بوده که در سال 2013 معرفی شد. مهم ترین رقیب این دوربین، 6D کانن بوده که درهمین محدوده قیمت قرار می گیرد. از پردازنده ی تصویر EXPEED 3 بهره برده تا عکس هایی با رزولوشن بالا بگیرد و ویدئوی فول اچ دی 1080p ضبط کند که جزئیات تصویر در آن واضح و در نور پایین نیز حساس است؛ همچنین ایزوی آن تا 25600 قابلیت گسترش دارد. سرعت عکس برداری پیوسته تا شش فریم در ثانیه و حالت عکس برداری بی صدا، اجازه ی ثبت تصاویر پیاپی را بدون بالا و پایین آوردن آیینه می دهد. برای خرید دوربین D610 نیکون می توانید به فهرست محصولات دوربین های عکاسی DSLR فروشگاه اینترنتی لنزیوم مراجعه کنید. با خرید انواع دوربین های عکاسی حرفه ای از لنزیوم یک خرید حرفه ای با بهترین قیمت را تجربه کنید.  

 

سنسور اتوفوکوس Multi-CAM 4800 در طراحی دوربین D610 ارائه شده که اتوفوکوسی سریع با استفاده از یک آرایه ی ‌39 نقطه ای ایجاد می کند تا فوکوس را در شرایط نوری متنوعی به طور دقیق بیابد. هفت تا از نقاط اتوفوکوس مرکزی با دیافراگم هشت یا لنز‌های سریع تر سازگارند که عملکرد اتوفوکوس با لنز‌های تله بلندتر را که در ترکیب با مبدل های تله استفاده می شوند، به میزان زیادی بهبود ببخشد. هنگام فیلم برداری یا کار در نمای زنده، روش فوکوس تشخیص کنتراست وارد عمل می شود. این باعث می شود تا فوکوس دقیق را به طور پیوسته با قابلیت های تشخیص چهره و تعقیب سوژه با استفاده از حالت full-time servo انجام دهد.

ضبط ویدئوی فول اچ دی 1080p تا سی فریم در ثانیه در فرمت MPEG-4 AVC/H.264 پشتیبانی می شود. کنترل دستی ایزو، سرعت شاتر و دیافراگم برای کنترل بهینه ی ظاهر و حالت فیلم ها نیز امکان پذیر است. با استفاده از یک ضبط‌ کننده ی خارجی اختیاری که از طریق درگاه HDMI متصل است، ضبط بدون فشرده سازی انجام می شود؛ به‌علاوه درگاه های هدفون و میکروفون برای کنترل بهتر صدای ضبط ‌شده وجود دارند. به منظور توسعه ی اتصالات، ترمینال تجهیزات کمکی با آداپتور سیار بی سیم اختیاری WU-1b، واحد GPS GP-1A برای اشتراک گذاری بی سیم تصویر، کنترل دوربین از راه دور و مکان یابی جغرافیایی سازگار است.

سنسور تصویر Nikon D610

سنسور CMOS فول فریم FX) 24.3) مگاپیکسلی و پردازنده ی تصویر EXPEED 3 به همراه هم کار می کنند تا به ایجاد کیفیت بالای تصویر با جزئیات واضح، محدوده ی دینامیکی، صحت رنگ و حساسیت در نور پایین با ایزوی ذاتی 6400 (که تا 25600 قابل گسترش است)، کمک کنند.

این پردازنده همچنین سرعت را در تمام بخش های سیستم دوربین نیکون D610 به ارمغان آورده که از این موارد پشتیبانی می کند: فیلم برداری فول اچ دی 1080p؛ عکاسی پیوسته ی با ‌رزولوشن کامل و سرعت شش فریم در ثانیه؛ حالت پیوسته ی بی صدا برای ثبت رشته ای از تصاویر در سه فریم در ثانیه بدون بالا یا پایین بردن آینه ی انعکاسی دوربین.

سنسور و پردازنده با هم کار می کنند تا کیفیت تصویر بالا با محدوده ی دینامیکی وسیع ارائه دهند. نسبت بالای سیگنال به نویز نیز امکان ارائه ی رنگ هموار و انتقال تدریجی رنگ مایه با نویز کم را دارد تا شفافیت کلی بالاتری ایجاد کند. ترکیب این دو تکنولوژی، سرعت خوبی را برای این دوربین به ارمغان آورده است.

این سنسور همچنین عکس را در فرمت DX ثبت می کند که هنگام اتصال لنز‌های اختصاصی DX به طور خودکار تغییر کرده و استفاده از آن ها را پشتیبانی می کند.

سنسور فوکوس خودکار Multi-CAM 4800

سیستم اتوفوکوس 39‌ نقطه ی متمایز اتوفوکوس را برای فوکوس سریع در محدوده ی شرایط نورپردازی از 1- تا EV +19 به کار می گیرد. یک سیستم هوشمند تشخیص صحنه که معمولاً مختص نورسنجی است، عملکرد فوکوس را با آنالیز و شناسایی سوژه ها بهبود می بخشد تا برای سبک های عکاسی چرخشی و تعقیبی مناسب باشد.

با توجه به موقعیت، آرایه های 9، 21 و 39 نقطه ای قابل انتخاب هستند و هفت نقطه ی اتوفوکوس که در مرکز قرار گرفته با دیافراگم هشت یا لنز‌های سریع تر سازگارند؛ به این ترتیب قابلیت های اتوفوکوس بلند ترین لنز‌ها را که همراه مبدل های تله استفاده می شوند، افزایش می دهد. هنگام استفاده از این روش فوکوس تشخیص فاز، حالت های اتوفوکوس ناحیه ای قابل انتخاب عبارتند از: حالت اتوفوکوس تک نقطه ای، حالت اتوفوکوس محدوده ی دینامیکی، حالت تعقیب سه بعدی و حالت اتوفوکوس ناحیه ای خودکار.

هنگام کار در نمای زنده، چه برای عکاسی چه فیلم برداری، سیستم اتوفوکوس کنتراست محور برای انجام فوکوس دقیق به کار می رود. به منظور تطابق بهتر برای کار سوژه های متحرک، در حالت فرمان پیوسته تمام وقت (full-time servo mode) عمل می کند. هنگام استفاده از روش فوکوس تشخیص کنتراست چهار حالت اتوفوکوس ناحیه ای در دسترس است: اتوفوکوس با اولویت چهره، اتوفوکوس ناحیه ی عریض، اتوفوکوس ناحیه ی نرمال و اتوفوکوس تعقیب سوژه.

سیستم تشخیص صحنه و نورسنجی

سیستم هوشمند تشخیص صحنه با 3D Color Matrix Metering II از سنسور 2016 پیکسلی RGB برای ارزیابی و تحلیل تمام جنبه های درون یک صحنه شامل روشنایی، کنتراست، فاصله ی سوژه و رنگ های صحنه بهره می گیرد؛ به این ترتیب سریعا تنظیمات روشنایی و تراز سفیدی دقیق را برای دستیابی به بهترین جلوه صحنه تعیین می کند. اطلاعات جمع آوری شده همچنین با عکس های مرجع آنبرد بررسی می شوند تا سازگاری تصویر با تصویر در زمینه ی روشنایی، تراز سفیدی، تنظیمات فلش i-TTL و عملکرد اتوفوکوس در ردیابی سوژه تضمین شود.

فیلم برداری فول اچ دی 1080p

در دوربین نیکون D610 فیلم برداری فول اچ دی 1080p در نرخ فریم‌های 30، 25 و 24 فریم در ثانیه و همچنین اچ دی 720p در چندین نرخ فریم با فرمت MPEG-4 AVC/H.264 پشتیبانی می شود. طی فیلم برداری، کنترل دستی روشنایی از طریق تنظیمات ایزو، سرعت شاتر و دیافراگم قابل تنظیم هستند؛ فوکوس خودکار تمام وقت نیز با قابلیت های تشخیص چهره و تعقیب سوژه به کار گرفته می شود.

برای بهبود ضبط صدا، ورودی میکروفون خروجی و همچنین خروجی هدفون برای مانیتورینگ صدای ضبط شده در زمان واقعی و با سرعت در دسترس است. همچنین خروجی HDMI در این طراحی گنجانده شده که علاوه بر امکان پخش اچ دی فیلم، از ضبط بدون فشرده سازی ویدئوی HD با استفاده از رکوردر خارجی اختیاری نیز پشتیبانی می کند. صرف نظر از لنز استفاده شده، D-Movie فول اچ دی چند ناحیه ای به شما امکان انتخاب بین ناحیه های ضبط FX و DX سنسور را برای تغییر ساختار، استفاده ی بیشتر از امکانات لنز‌ها و همچنین کنترل بیشتر روی عمق میدان می دهد.

فلاش Pop-Up داخلی و پشتیبانی از i-TTL

فلاش Pop-Up داخلی عملکرد خود را فراتر از یک منبع نور اضافی توسعه می دهد؛ همچنین به عنوان یک فرمان دهنده بی سیم، برای کنترل بهتر روی نورپردازی قادر به مخابره ی اطلاعات نوردهی i-TTL به دو گروه از فلاش های راه دور از طریق سه کانال می باشد. همچنین یک کفشک برای نصب فلش نیز در دسترس است و از i-TTL و Creative Lighting System نیکون با Speedlight های اختیاری سازگار پشتیبانی می کند.

طراحی دوربین نیکون D610

شکل کلی دوربین نیکون D610، حتی با وجود سنسور فرمت FX داخل آن، نسبتاً فشرده و سبک وزن می باشد که قابلیت حمل و استفاده از آن در هنگام سفر را ارتقا می دهد. علاوه بر نمایاب چشمی پنج منشوری با پوشش 100 درصدی فریم و بزرگنمایی 0.7x، یک LCD نمایشگر 3.2 اینچی K921 نقطه ای برای پخش تصویر شفاف و روشن، هدایت منوها و مانیتورینگ نمای زنده وجود دارد. دو درگاه کارت حافظه SD، محدوده ی وسیعی از قابلیت های ضبط شامل ضبط اضافی و جدا‌سازی JPEG/RAW را پشتیبانی می کند.

پایانه ی دستگاه های جانبی، استفاده از آداپتور سیار بی‌سیم WU-1b برای اشتراک گذاری وای فای عکس ها و فیلم ها و همچنین کنترل دوربین از راه دور را پشتیبانی می کند. کنترل از راه دور با استفاده از دستگاه های iOS یا اندروید متصل شده از طریق برنامه ی Nikon Wireless Mobile Adapter Utility است.

بدنه

 • روکش های بالا و پشت به منظور سبکی وزن از آلیاژ منیزیم ساخته شده اند و در عین حال بدنه طراحی محکم و بادوامی دارد که ضد گرد و‌غبار و ضد‌آب است. روکش های رابط نیز به صورت بخش بندی شده طراحی شده اند تا حفاظت بیشتری از این قطعات در برابر غبار و شرایط آب و‌هوایی انجام شود.

 • یک خط افق مجازی در دوربین، می تواند هم جهت‌ های چرخش (شیب افقی) و هم تمایل رو به جلو یا عقب را تشخیص دهد و هنگام کار در نمای زنده، یک تراز الکترونیک را روی LCD نمایش دهد. جهت پیچش شیب می تواند در نمایاب نیز نمایش داده شود.

تنظیمات شاتر

 • مکانیزم بسیار دقیق و با دوام شاتر که تا 150.000 سیکل تست شده است، مجهز به یک مانیتور عیب یاب خودکار است تا دقت شاتر با کمترین تغییر در سرعت های مختلف حفظ شود.

 • کنترل حساسیت Auto ISO اجازه می دهد تا کمترین سرعت شاتر انتخاب شود. بدین سبب تکان دوربین را می توان کنترل کرد و سپس مقدار ایزو را به منظور دستیابی به بهترین جلوه ی صحنه، به طور خودکار تنظیم می کند. همچنین می توان حداکثر مقدار حساسیت را تنظیم کرد تا سطح کلی نویز حفظ شود.

سایر ویژگی های دوربین Nikon D610

 • حالت های کنترل عکس مستقیماً از طریق یک دکمه ی اختصاصی در دسترس هستند و اجازه ی تنظیم جلوه های از‌ پیش تعریف شده برای عکاسی در دوربین را می دهد. این ها شامل منظره، تک رنگ (Monochrome)، خنثی، پرتره، استاندارد، Vivid و تنظیمات قابل ‌‌شخصی سازی کاربر است.

 • روش هوشمند کاهش نویز، نویز ظاهر شده در عکس یا فیلم را آنالیز و سپس به طور خودکار مقدار مناسب را تعیین می کند، تا بهترین توازن در نویز و جزئیات تصویر اعمال شود.

 • فایل های (RAW (NEF امکان ضبط به صورت فشرده ی بدون اتلاف، یا فشرده در عمق 12 یا 14 بیت را دارند.

 • D-Lighting فعال به حفظ جزئیات سایه-روشن هنگام کار در سناریو‌های پر‌کنتراست مانند نورپردازی با نور پس زمینه کمک می کند. با بهره گیری از قدرت پردازشی EXPEED 3، عکس های کنترل شده تری ایجاد خواهد شد که با روشنایی آن، به آنچه به طور طبیعی دیده می شوند، نزدیک تر است. این حالت برای کار با سوژه های متحرک مناسب می باشد.

 • HDR داخلی برای گسترش محدوده ی تونالیته و نوردهی عکس از طریق ثبت دو حالت نوردهی جداگانه و به هم آمیخته عمل می کند تا به جزئیات بیشتر سایه-روشن با محدوده ی وسیع تری از رنگ مایه های میانی دست پیدا کند.
  هموار‌ بودن محل تلاقی دو نوردهی مجزا، به منظور ایجاد نرمی ظاهری بیشتر قابل تنظیم است تا تصاویری با محدوده ی گسترده تری از نوردهی بیشتر به دست آید. این حالت برای کار با سوژه های ساکن بهترین همخوانی را دارد.

 • عکاسی تایم لپس خودکار اجازه می دهد تا تصاویر در فواصل تعیین شده ثبت شوند؛ سپس به شکل یک فایل ویدئویی به صورت خودکار ذخیره شوند تا حرکت آهسته ی فعالیتی که در طی زمان ها اتفاق می افتد، به طور روان ذخیره شود.

 • حالت های صحنه عبارت است از: پرتره، منظره، کودک، ورزش، کلوز آپ،Night landscape  Party/Indoor، ساحل/برف، غروب، غبار/طلوع، Pet portrait نور شمع، Blossom، رنگ های پاییزی، غذا، Silhouette ،High key ،Low key.

جزئیات محصول

مشخصات

رزولوشن
4016 × 6016
ابعاد
82 × 113 × 141 میلی‌متر
اتصال HDMI
Mini - HDMI
اتصال USB
USB 2.0
اتصال میکروفن
دارد
اتصال هدفون
دارد
اتصال کنترل راه دور
باسیم . بی سیم
ارتباط بیسیم
اختیاری
اندازه حسگر
میلیمتر FULL FRAME 35.9 X 24
اندازه مانیتور
3.2 اینچ
بازترین گشادگی (دیافراگم)
-
بزرگنمایی منظره یاب
0.7برابر
بسته ترین گشادگی (دیافراگم)
-
بلندگو
مونو
بیشینه (حداکثر) فاصله کانونی
-
بیشینه(حداکثر) سرعت شاتر
1/4000ثانیه
تاریخ عرضه کالا
2013 - 10 - 08
تایمر اتوماتیک
24, 25, 30, 50, 60
تراز سفیدی
12 حالت و 4 تنظیم دستی
تعداد عکس با یکبار شارژ
900عکس
تعداد فریم در ثانیه
6فریم در ثانیه
تعداد نقاط وضوح یابی (فوکوس)
39
تعداد پردازشگر
1
تعداد پیکسل های صفحه نمایش
921000
توضیحات حساسیت
قابل گسترش تا 25600 - 50 ISO
جبران نوردهی
از - 5 تا +5 در گام های 1/3 ، 1/2 ، 2/3 و 1
حالات نورسنجی
چندگانه, مرکزگرا, نقطه ای, میانگین
حالتهای وضوح یاب (فوکوس) خودکار
تشخیص کنتراست, تشخیص فاز, چندناحیه, مرکزی, انتخاب تک نقطه, تعقیبی, تکی, پیوسته, تشخیص چهره, مشاهده مستقیم
حداقل فاصله وضوح یاب (فوکوس)
-
دامنه حساسیت
100 - 6400 ISO
رزولوشن تصویربرداری
HD, Full HD
رنگ
مشکی
سرعت تصویربرداری
24, 25, 30, 50, 60
سطوح کیفیت JPEG
Fine Normal Basic
سطوح کیفیت RAW
RAW
شرکت سازنده
Nikon
ضد نفوذ
بله
ضریب فاصله کانونی
1برابر
فرمت تصویربرداری
MPEG - 4, H.264
فلاش داخلی
دارد
فیلتر Lowpass
دارد
قابلیت لمسی
ندارد
محدوده تاثیر فلاش
12متر در حساسیت 100
مدل باتری
EN - EL15
میکروفن
مونو
نسبت ابعاد عکس
3:2
نصب فلاش خارجی
بله
نصب لنز
نیکون F
نوع باتری
لیتیوم - یون
نوع حسگر
CMOS
نوع لرزشگیر
-
نوع مانیتور
TFT - LCD
نوع منظره‌یاب
اپتیکال (منشور پنج وجهی)
نوع کارت حافظه
SD, SDHC, SDXC
وضعیت مانیتور
ثابت
پردازشگر
EXPEED III
پوشش منظره‌یاب
100درصد
پیکسل‌های موثر
24مگاپیکسل
کل پیکسل‌ها
25مگاپیکسل
کمینه (حداقل) فاصله کانونی
-
کمینه(حداقل) سرعت شاتر
30 ثانیه
گارانتی
گارانتی ایده آل
نظرات
بدون نظر

فهرست

تنظیمات

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از آیتم‌های دوست داشتنی ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم